Poslat odkaz na zážitek e-mailem

Zeleně označené položky jsou povinné.

Aktivní balíček v Rožmberku

Pobytové balíčky

Ubytování v Rožmberku

Hotel se nachází na jihu Čech v centru historického města Rožmberka nad Vltavou v blízkosti Českého Krumlova a dvou hraničních přechodů do Rakouska (Dolní Dvořiště, Studánky).

Hotel nabízí pohodlné a cenově dostupné ubytování v nově zrekonstruované historické budově ze 13 století.

V této budově najdete recepci, 10 stylově zařízených pokojů, wellnes studio (sauna, whirpool, solárko) a restauraci u Martina s členitou terasou pro 250 hostů, která je oblíbenou zastávkou nejenom pro vodáky, rodiny s dětmi, cyklisty a motorkáře, ale i méně či více početné skupiny turistů.

Pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením se sprchovým koutem, barevným televizorem s dálkovým ovládáním. V zimním období jsou pokoje vytápěny ústředním topením. Pokoje jsou stylově i moderně zařízeny. Připojení k internetu ZDARMA. Trezor za příplatek 50,-Kč/den. Dětská postýlka za příplatek 100,-Kč/den. Pejsci jsou vítání za příplatek 100,-Kč/den

Stylová restaurace s atraktivním historickým vzhledem nabízí netradiční speciality.

Snídaně se podávají formou švédských stolů.

Na přání zákazníka dle požadavků je možné vystrojit nevšední rautovou hostinu s dřevěnou selskou dekorací.

V hotelu je nově vystavené wellness studio. Naši zákazníci si zde mohou vychutnat absolutní uvolnění duševní i fyzické. Jako jediný hotel(penzion) v Rožmberku nad Vltavou nabízí takto ucelený komplex relaxačních služeb v širokém okolí v podobě finské sauny, whirlpoolu a solárka.

Co Vás čeká

2x ubytování pro 2 osoby se snídaní s výhledem na hrad a řeku

1x whirpool

1x půjčení lodičky

Délka

2 noci/ 3 dny.

Lokalita

Jihočeský kraj, Rožmberk

Počet osob / cena

2 os. / 3590,- Kč

Další vyžití

Přímo u hotelu je přístavní molo pro lodičky, které si u nás můžete zapůjčit za účelem vodáckého sjezdu Vltavy (v cenách jsou zahrnuty: pádla, plovací vesty, barely na věci).

Hrad Rožmberk nad Vltavou

Romanticky přestavěný hrad s bohatě vybaveným rytířským interiérem, oslavujícím rod Buquoyů. Je to nejstarší rodové sídlo Rožmberků. Hrad je poprvé zmíněn v r. 1253. Původně gotická pevnost byla později přestavěna v duchu renesance a neogotiky. Posledními majiteli byli příslušníci šlechtického rodu Buquoy. V polovině minulého století byl hrad zpřístupněn veřejnosti jako jedno z prvních muzeí v Čechách. V muzeu se střetávají dvě tradice. Tradice Rožmberská, připomínající zakladatele hradu, která je reprezentována renesanční sgrafitovou výzdobou vnějších fasád a nádhernými malířskými dekoracemi interiérů, především proslulým „Hudebním výklenkem“ v tzv. Rytířském sále.

Poštovní muzeum Vyšší Brod

Můžete také navštívit pobočku Poštovního muzea, umístěnou v areálu cisterciáckého kláštera Vyšší Brod ze 13. století. Která nabízí rozsáhlou expozici dějin poštovnictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku od roku 1526 do současnosti na ploše cca 1800 m². Najdete tam největší sbírku vozů a kočárů z 19. století v České republice, historické poštovní stejnokroje, vývěsní štíty, pokladny, schránky, mapy, ukázky korespondence, staré psací potřeby, výplatní a orážecí stroje, rekonstrukci poštovních úřadoven z 18. a 20. Století, telegrafní, dálnopisné a telefonní přístroje a pozdně gotické, renesanční a barokní interiéry.

Šibeniční vrch nad Rožmberkem

Nezapomeňte také navštívit trosky starého kamenného popraviště, které se nachází na k tomuto účelu velmi příhodně položeném vrchu, dnes zvaném Šibenice, jihozápadně od Rožmberku nad Vltavou. Místo pro provádění exekucí bylo dobře viditelné z hradu i z velké části městečka a přece bylo dost daleko (asi 1300 metrů od hradu), aby příliš neobtěžovalo.

Při cestě z Rožmberku do Hrudkova a dále pak do Vyššího Brodu si v jejím nejvyšším bodě si povšimněte tzv. brzdového kamene. Ten upozorňoval vozky na prudké klesání a nutnost začít brzdit dříve, než se vůz nebezpečně rozjede. Od tohoto kamene vedou do stráně přilehlého zalesněného kopce po stromech rozmístěné šipky, které vás přivedou až na vrchol pahorku. Tady pak najdete, co hledáte - zbytky kamenné stavby – zbytky obvodového zdiva šibenice, pravděpodobně typu 5.

Cyklostezky

Milovníci poznávání nových krajů z pohledu cyklistického kola mají možnost využít několika možných tras v okolí Rožmberka.

Trasa 1: Z Rožmberka do Vyššího Brodu - přes Hrudkov

Délka trasy: 07,5 km .......... Čas trasy: 25 min.

Trasa 2: Z Rožmberka do Vyššího Brodu - přes Přízeř, Lachovice, Hrudkov

Délka trasy: 11,7 km .......... Čas trasy: 39 min

Trasa 3: Z Vyššího Brodu do Loučovic - přes Krásná Pole, Vyklestilku

Délka trasy: 22,6 km .......... Čas trasy: 1 hodina 20 minut

Trasa 4: Z Vyššího Brodu do Loučovic - přes rozcestí Dolní Jílovice

Délka trasy: 12,5 km .......... Čas trasy: 47 min (Pozn.: Šumavská magistrála)

Hraniční přechody

V blízkosti hotelu, který je vhodný na přespání jsou 2 hraniční přechody.

První přechod je na Studánkách kousek od Vyššího Brodu. A druhý přechod je v Dolním Dvořišti. V obou případech je možné nakoupit v sousedním Rakousku ve free shopech např.: čokoládu pro Vaše děti, alkohol za zvýhodněné ceny, ale i jiné zboží.

V zimě je možné lyžování nejen u nás v Čechách ale také i v Rakousku.

Sportovní vyžití v zimě

V Jižních Čechách je možnost lyžování na Kramolíně – Lipno. Lyžařská sjezdovka s vleky je vzdálena pouhých 20 km. Terén vhodný i pro běžkaře. Možnost zapůjčení kompletní lyžařské výstroje přímo na místě.

Sjíždění Vltavy

V hotelu si můžete zapůjčit rafty či lodě i veškeré vodácké příslušenství - pádla, plovací vesty, vodotěsné barely, vodácké bundy.

Lodě i rafty dopravíme na místo startu a z cíle vaší cesty po Vltavě, zařídíme svoz řidičů.

Ubytování v Rožmberku
Ubytování v Rožmberku
Ubytování v Rožmberku
Ubytování v Rožmberku
Ubytování v Rožmberku
Ubytování v Rožmberku
Ubytování v Rožmberku
Ubytování v Rožmberku

Sdílení na sociálních sítích:

Objednávka toho nejkrásnějšího zážitku

Objednavatel:

Cenu můžete upravit dle variant v nabídce.

Obdarovaný:

Zeleně označené položky jsou povinné.

Odesláním objednávky souhlasíte s všeobecnými obchodními podmínkami.

Další zajímavé servery v naší nabídce

Krásné pobyty

Krásné pobyty

Krásné pobyty v českých hotelech plných romantiky, odpočinku či wellness. Prožijte romantický víkend a zapomeňte na strasti všedních dní. Vyberte si z široké nabídky pobytů.

Překrásná dovolená

Překrásná dovolená

Pojeďte s námi na Překrásnou dovolenou! Nabízíme Vám zájezdy do mnoha letních destinací, zimních středisek a nejkrásnějších letovisek nejen v Evropě za skvělé ceny.

Paintball

Paintball

Chcete si pořádně zablbnout, střílet z paintballové zbraně a užít si kopu zábavy? Ano, domluvte si s přáteli paintballovou hru ve volné přírodě u Pardubic nebo u Hradce Králové!

Překrásné dárky

Překrásné dárky

Hledáte místo plné krásných a originální dárků. Vyzkoušejte Překrásné dárky, kde najdete levné i hodnotné dárky, stejně jako dárky pro speciální příležitosti. Prostě dárky, jež se Vám budou líbit.

Kontaktujte nás:

Jsme Vám k dispozici 7 dní v týdnu, 24 hodin denně.

Rapid & Smart s.r.o.

+420 606 761 294

info@krasnezazitky.cz

www.krasnezazitky.cz

Napište nám, co byste si přáli, co Vás zajímá nebo se s námi podělte o Vaše zážitky.

Žhavé zážitky na e-mail:

Zaregistrujte se pro zasílání novinek, tipů, slev a akcí.


Dárkový filtr:Počet přístupů: 212721
(Od 1.10. 2009)

High.CZ, powered by: Webmaker PHP Edition