Poslat odkaz na zážitek e-mailem

Zeleně označené položky jsou povinné.

Brána do Českého Švýcarska

Pobytové balíčky

Hotel v Českém Švýcarsku

Hotel se nachází přímo na náměstí v Krásné Lípě, která je bránou do Českého Švýcarska v chráněné krajinné oblasti Labské pískovce. V okolí hotelu jsou přilehlé oblasti, kde každá z nich je něčím výjimečná.

Pokoje jsou vybaveny sprchovým koutem, wc, tv se satelitním příjmem a možnost připojení wifi a samozřejmě ráno vás čeká dobrá snídaně.

Na uvítanou dostanete láhev vín na pokoj

 

 

Co Vás čeká

1 x noc

láhev vína

snídaně

Délka

1 noc / 2 dny.

Lokalita

Ústecký kraj, Krásná Lípa, brána do Českého Švýcarska

Počet osob / cena

2 osoba / 1900,- Kč

Tipy na výlet

KYJOVSKÉ ÚDOLÍ

Část kaňonu říčky Křinice v křídových kvádrových pískovcích. Táhne se od Kyjova na SZ k turistickému mostu, odtud pokračuje k západu až po most při ústíBrtnického a Bílého potoka, kde bývala zaniklá osada Zadní Doubice. Přítomnost tří středověkých hrádků (Kyjovský, Brtnický a Vlčí) napovídá, že blízko snad vedly dávné obchodní stezky. Hrad Hohnstein dnes v SRN – kdysi jako majetek Berků z Dubé patřil k Čechám. Údolí je východištěm do mnoha roklí, v kterých se nachází bizarní skalní útvary i lezecké věže

KYJOVSKÝ HRAD 385 m

(název Horní Karlštejn není historický podobně, jako někdy používáme označení Pustý hrádek). Jeho zbytky se nacházejí 1 km od Kyjova na žluté značce nad Křinickým údolím. Písemné záznamy chybějí, předpokládá se vznik v 2. pol. 13. stol., kdy kraj patřil rodu Michaloviců (1283 – 1406), kteří zde rozvíjeli své kolonizační úsilí. Hrad měl snad strážní a ochrannou funkci v blízkosti Lužické stezky (Norimberk, Krušné hory, Labe, Žitava, Budišín). Případně byl záštitou pro průmyslové podnikání i těžbu rudy (sklárna u Doubice). Koncem 14. stol. zanikl hrad a časem i jeho původní název, který není znám. První listinná zmínka z roku 1603 už jméno hradu neuvádí.

MOSTOVÝ DŮL

Krátké údolí (1,5 km) vybíhající z Hřebcového dolu k jihu. Vychází asi 1 km od ústí Červeného potoka do Křinice (u odbočky k Černé bráně) a stoupá dosti příkře k rozcestí Panenská jedle. Vlhký terén býval dříve zpevněn haťovými mosty (odtud jméno).

NA TOKÁNI 400 m

Skupina srubů v alpském slohu 3 km na SV od Jetřichovic, k nimž území náleží. Již dávno zde stávala strážnice a útulek panských myslivců.

V jeskyňce za jednou z chat je letopočet 1563. Pro majitele panství (Kinský) a jeho hosty tu byly postaveny sruby sloužící hlavně při lovech tetřevů. V 19. stol. se staly opěrným bodem rozvíjející se turistiky. Po požáru v roce 1905 (byla zničena velká sbírka zdejších loveckých trofejí), byly postaveny soudobé sruby. Na vrcholu skalního bloku jižně od srubů je vytesaná nádrž.

V létě 1938 byl Na Tokáni hostem knížete Kinského britský lord Runciman. Dnes sruby slouží jako rekreační objekty. V jednom z nich bývá v letní sezóně poskytováno občerstvení.

VLČÍ HORA 581 m

Zalesněná tefritová protáhlá kupa. Na vrcholu jsou roztroušena skaliska čediče, místy se sloupcovitým rozpadem. Sloupy obsahují značné množství magnetovce vychylují středku kompasu. Ve vzrostlém lese se vyskytují vzácnější rostliny (např. měsíčnice vytrvalá, čemeřice, sněženka). Na táhlém skalním hřbítku na vrcholu stojí cihlová čtyřboká věž rozhledny (výška 12 m, z roku 1889) a chata (z roku 1887). Kdy je rozhledna a chata otevřená se turista dozví ve vývěsné skříňce KČT na náměstí v Krásné Lípě či v provozovnách restaurace v okolí Vlčí Hory nebo na www. mujweb.cz/www/kct_kl.

Z věže je kruhový rozhled.

Na úpatí kopce se nachází studánka „Veronika".

Sdílení na sociálních sítích:

Objednávka toho nejkrásnějšího zážitku

Objednavatel:

Cenu můžete upravit dle variant v nabídce.

Obdarovaný:

Zeleně označené položky jsou povinné.

Odesláním objednávky souhlasíte s všeobecnými obchodními podmínkami.

Další zajímavé servery v naší nabídce

Krásné pobyty

Krásné pobyty

Krásné pobyty v českých hotelech plných romantiky, odpočinku či wellness. Prožijte romantický víkend a zapomeňte na strasti všedních dní. Vyberte si z široké nabídky pobytů.

Překrásná dovolená

Překrásná dovolená

Pojeďte s námi na Překrásnou dovolenou! Nabízíme Vám zájezdy do mnoha letních destinací, zimních středisek a nejkrásnějších letovisek nejen v Evropě za skvělé ceny.

Paintball

Paintball

Chcete si pořádně zablbnout, střílet z paintballové zbraně a užít si kopu zábavy? Ano, domluvte si s přáteli paintballovou hru ve volné přírodě u Pardubic nebo u Hradce Králové!

Překrásné dárky

Překrásné dárky

Hledáte místo plné krásných a originální dárků. Vyzkoušejte Překrásné dárky, kde najdete levné i hodnotné dárky, stejně jako dárky pro speciální příležitosti. Prostě dárky, jež se Vám budou líbit.

Kontaktujte nás:

Jsme Vám k dispozici 7 dní v týdnu, 24 hodin denně.

Rapid & Smart s.r.o.

+420 606 761 294

info@krasnezazitky.cz

www.krasnezazitky.cz

Napište nám, co byste si přáli, co Vás zajímá nebo se s námi podělte o Vaše zážitky.

Žhavé zážitky na e-mail:

Zaregistrujte se pro zasílání novinek, tipů, slev a akcí.


Dárkový filtr:Počet přístupů: 212721
(Od 1.10. 2009)

High.CZ, powered by: Webmaker PHP Edition