Poslat odkaz na zážitek e-mailem

Zeleně označené položky jsou povinné.

Tycho de Brahe a návrat do historie

Pobytové balíčky

Zážitek ubytování na Malé Straně v Praze

Hotel je ideálně umístěn v polovině královské cesty mezi Pražským hradem a Karlovým mostem, v tiché uličce Jánský vršek, najdete romantický hotel U Zeleného hroznu (At the Green Grape) Praha. Jedná se o nejstarší dům na Malé Straně, jehož interiér je vybaven originálním historickým nábytkem a každý z pokojů tématicky reprezentuje jednu významnou osobnost pražské historie.

Hotel je situován v unikátním historickém domě s původním zachovaným renesančním srubem, barokními malovanými stropy a renesančními klenbami. Nejen milovníci umění ocení citlivě zrekonstruované prostory, původní historický nábytek a umělecké předměty.

První písemné zmínky o domě se datují od roku 1633, kdy kolem kostela začalo v srdci Malé Strany vyrůstat nové sousedství. Během staletí prošel dům několika rekonstrukcemi a měl mnoho majitelů, včetně hospodského i pekaře. Dnes se o domě můžeme dočíst v několika historických a architektonických knihách – jejich autoři jej považují za jeden z nejzajímavějších domů na Malé Straně. Jeho unikátnost spočívá především v zachovaném renesančním srubu. Historická hodnota budovy, okolní palácová zástavba Malé Strany a lokalita v podhradí Pražského hradu nabízí hostům hotelu neopakovatelnou atmosféru středověké Prahy.

Co Vás čeká

Hotel nabízí ubytování v ojedinělých dvoulůžkových pokojích a tichých suitech a každý z nich reprezentuje významnou osobnost pražské historie.

Naši hosté mohou volit výběr z jejich srdci nejbližšímu umělci či vědci, po kterých jsou naše pokoje pojmenovány a stylově vybaveny: vynikající skladatel Antonín Dvořák, operní diva Ema Destinová, neobyčejně nadaný architekti J.B. Santini a K.I. Dienzenhofer, secesní malíř Alfons Mucha, záhadný astronom Tycho de Brahe či jeho žák Johannes Kepler nebo famózní spisovatel Franz Kafka.

Naši hosté si tak mohou vychutnat četbu Kafkova Procesu u psacího stolu s neopakovatelným výhledem na panorama Pražského hradu, obdivovat antický globus v pokoji Tychona de Braheho nebo relaxovat v obývacím pokoji suitu Emy Destinové při poslechu starých desek na originálním dobovém gramofonu.

K podtržení ducha tohoto unikátního domu jsme prostory vybavili originálním historickým nábytkem a uměleckými předměty. Vnímáme samozřejmě i potřeby moderní doby - jistě Vás nadchnou koupelny z dílny Villeroy Boch, pohovky od kožařských mistrů Wittmann nebo závěsy utkané světoznámou firmou Backhausen. To vše perfektně sladěné do posledního detailu …

Antonín Dvořák (romantismus)

Junior Suite – ložnice, obývací pokoj/jednací místnost, koupelna

Z našeho tichého atria vejdete přímo do suitu zařízeného nábytkovou sestavou z období romantismu a rokokovou sedací soupravou. Salon je možné nabídnout také bez ložnice – k privátnímu jednání nebo schůzce.

Ema Destinnová (novorenesance)

Junior suite – ložnice, obývací pokoj, koupelna

Opravdovým klenotem je tento salon a ložnice, které si na zakázku nechala vyrobit Ema Destinnová pro svůj zámeček ve Stráži nad Nežárkou. Určitě i sama Destinnová by si vychutnala výhledy jak na panorama Hradčan, tak do romantického atria našeho hotelu.

J.B. Santini (baroko)

Junior/Senior Suite – ložnice, obývací pokoj, koupelna

Tento suite je situován v jádru původního renesančního srubu a jeho ozdobou jsou tedy dřevěné malované stěny i stropy. V koupelně s klenutým stropem si hosté mohou vychutnat také samostatně stojící porcelánovou vanu. Tento suite je možné nabídnout také jako Senior Suite se dvěma ložnicemi.

Tycho de Brahe (renesance)

Junior/Senior Suite – ložnice, obývací pokoj, koupelna, renesance

Tento perfektně zachovaný renesanční srub na třetím poschodí je opravdovou lahůdkou pro milovníky historie. Obývací pokoj také zdobí renesanční likérník a cestovní truhla. Tento suite je možné nabídnout také jako Senior Suite se dvěma ložnicemi.

Délka

3 noci.

Lokalita

Praha

Počet osob/cena

2 os. / 10800,- Kč/ 3 noci

Doprovod

Nelze.

Sezóna/počasí

Celoročně.

Balíček obsahuje

Romantický pobyt pro dva

- Nevšední forma odpočinku právě a pouze pro Vás

- 3 noci v luxusním suitu se snídaní do postele

- Na příjezd: květiny, láhev značkového vína a mísa ovoce

- 1x voucher* v hodnotě 1000,- Kč pro dvě osoby na večeři v romantické restauraci U Zlatých nůžek

- Sleva 10% na další konzumaci v této restauraci

- Sleva 10% na mimořádně kvalitní vína českého vinařství Veverka s posezením v romantickém vinném sklípku s původní studnou přímo v našem hotelu

- také můžete spojit a využít lokaci našeho hotelu, který vám umožní výhled na podzámčí Pražského Hradu a nedalekou romantickou procházku podvečerní Prahou a jejími památkami. Veškeré info a náměty na výlety Prahou+mapa, podáváme zdarma na recepci

- pobyt obsahuje i výlet na lodi - vydejte se po romantické večeři – 100m od restaurace, na okouzlující plavbu historickým centrem Prahy a jejím okolím. Po příchodu na místo pouze nastoupíte na loď a poté si už jen užijete svou krásnou plavbu po Vltavě. (Lze využít kdykoliv během pobytu)

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání zážitku.

Oblečení

Vybavení dle vlastního uvážení, volné.

Zdravotní stav a věkové omezení

Bez omezení.

Názory klientů

Klient

Sdílení na sociálních sítích:

Objednávka toho nejkrásnějšího zážitku

Objednavatel:

Cenu můžete upravit dle variant v nabídce.

Obdarovaný:

Zeleně označené položky jsou povinné.

Odesláním objednávky souhlasíte s všeobecnými obchodními podmínkami.

Další zajímavé servery v naší nabídce

Krásné pobyty

Krásné pobyty

Krásné pobyty v českých hotelech plných romantiky, odpočinku či wellness. Prožijte romantický víkend a zapomeňte na strasti všedních dní. Vyberte si z široké nabídky pobytů.

Překrásná dovolená

Překrásná dovolená

Pojeďte s námi na Překrásnou dovolenou! Nabízíme Vám zájezdy do mnoha letních destinací, zimních středisek a nejkrásnějších letovisek nejen v Evropě za skvělé ceny.

Paintball

Paintball

Chcete si pořádně zablbnout, střílet z paintballové zbraně a užít si kopu zábavy? Ano, domluvte si s přáteli paintballovou hru ve volné přírodě u Pardubic nebo u Hradce Králové!

Překrásné dárky

Překrásné dárky

Hledáte místo plné krásných a originální dárků. Vyzkoušejte Překrásné dárky, kde najdete levné i hodnotné dárky, stejně jako dárky pro speciální příležitosti. Prostě dárky, jež se Vám budou líbit.

Kontaktujte nás:

Jsme Vám k dispozici 7 dní v týdnu, 24 hodin denně.

Rapid & Smart s.r.o.

+420 606 761 294

info@krasnezazitky.cz

www.krasnezazitky.cz

Napište nám, co byste si přáli, co Vás zajímá nebo se s námi podělte o Vaše zážitky.

Žhavé zážitky na e-mail:

Zaregistrujte se pro zasílání novinek, tipů, slev a akcí.


Dárkový filtr:Počet přístupů: 211544
(Od 1.10. 2009)

High.CZ, powered by: Webmaker PHP Edition