Poslat odkaz na zážitek e-mailem

Zeleně označené položky jsou povinné.

Jízda na dračí lodi

Zážitky ve vodě

Zážitek jízda na dračí lodi

Jízda na závodní dračí lodi Swift Race 2010. Dračí lodě jsou tisíce let starým sportem pocházejícím z Číny, kde drak byl bohem vody.

Současné dračí lodě na výkonnostní úrovni si zachovávají historické rysy. 12,5m dlouhou loď z moderních materiálů, původních tvarů a rozměrů zdobí metr dlouhý krk s ručně malovanou hlavou draka na přídi. Loď je zakončena 1,2m dlouhým dračím ocasem.

Na lodi sedí 10 pádlujících napravo a 10 nalevo, na přídi sedí pozpátku bubenice/bubeník, za posledním pádlujícím stojí na zádi kormidelník.

Celá loď váží přes 2 tuny a pohybuje se klouzavými přískoky až 15km/h jako jeden veliký, sehraný, živý tvor.

Co Vás čeká

Varianta pozorovatel (1-4osoby)– čeká Vás výklad zajímavostí o tomto sportu, jeho historie, současnost, používané techniky, závodní pravidla, chování na lodi, bezpečnostní poučení... Poté se nalodíme s týmovou posádkou. Vyplouvá se ze Sokolského koupaliště Brněnské přehrady směrem k Rokli a dále proti proudu svíjejícím se skalnatým korytem až pod lávku ke hradu Veveří. Plavba trvá 50-60 minut

Můžete si vybrat jedno z 18-ti zadnějších míst laviček nebo post bubeníka. Posádka předvede ostrou podobu tréninkové přípravy skládající se z 10 minutového vyhlídkového tempa s několika otočkami pro zahřátí. Následuje pár kilometrů ve vytrvalostním svižném tempu. Poté demonstrujeme 2x závodní 200m úsek v plné rychlosti a následuje opět vytrvalostní tempo. Jednotlivé části jsou prokládány 2-5minutovou přestávkou, kdy je možno diskutovat Vaše různé dotazy (pokud zvolíte sezení vzadu u kormidelníka, je možno diskutovat prakticky nepřetržitě)

Varianta člen posádky (1-4osoby) – čeká Vás výklad zajímavostí o tomto sportu, jeho historie, současnost, používané techniky, triky, závodní pravidla, chování na lodi, bezpečnostní poučení… Následuje 20 minutový teoretický i praktický nácvik, tak abyste byli schopni začlenit se do týmu. Poté se nalodíme s týmovou posádkou. Vyplouvá se ze Sokolského koupaliště Brněnské přehrady směrem k Rokli a dále proti proudu svíjejícím se skalnatým korytem až pod lávku ke hradu Veveří. Plavba trvá 50 minut

K sezení jsou vyhrazeny 2 zadní lavičky (= 4 místa k sezení) u kormidelníka/instruktora, který se Vám po celou dobu plavby věnuje. Rozplavba začíná koordinací hnacího pohybu v pomalém tempu. I fyzicky nejzdatnější tuto část z počátku koordinačně nezvládají, je zapotřebí osvojit si zvláštnost a především mnohem vyšší frekvenci dračího pádlování. Vzadu můžete kdykoliv přestat pádlovat a odpočinout si, poté se opět zapojit do tempa lodi. Po prvních ujetých 10-20 minutách si můžete vyzkoušet závodní start z místa na 20 záběrů. Poté lze provádět cokoliv podle domluvy – opakovat starty, či vyhlídkově plout ke hradu Veveří anebo kroužit po vodní ploše přehrady a zdravit návštěvníky na břehu, zkoušet rychlejší závodní tempo na 200m, případně silově vytrvalostní závod na 1km. V posledních 5 minutách si můžete vyzkoušet pádlování na první lavici, kde je pohyb silově nejnáročnější. Na posledních 5 minut se také nabízí post bubeníka/bubenice či kormidelníka pod dozorem.

Varianta teambuilding (10-21 osob) – Pravděpodobně žádný jiný sport není teambuildingovější. U Dračích lodí je naprosto zásadní spolupráce a švýcarská sladěnost všech pohybů každého člena posádky. Princip pohonu lodi v tolika osobách se řídí pravidlem tažení za jeden provaz. Zároveň je nutné mít autoritu na první lavičce lodi s citem pro tempo a pro vodu. Tuto autoritu musejí všichni členové týmu respektovat, jakož i sebe navzájem. Zároveň musejí být otevření kritickým připomínkám svých týmových kolegů ke svému snažení a musejí být stejným způsobem připraveni opravit a pomoci zdokonalit snažení svých kolegů v bezprostřední blízkosti.

Čeká Vás výklad zajímavostí o tomto sportu, jeho historie, současnost, používané techniky, triky, závodní pravidla, chování na lodi, bezpečnostní poučení… Následuje 30 minutový teoretický i praktický nácvik, tak abyste byli schopni usednout do lodi a týmově se zapojit do pohonu lodi. Vyplouvá se ze Sokolského koupaliště Brněnské přehrady směrem k Rokli a dále proti proudu svíjejícím se skalnatým korytem až pod lávku ke hradu Veveří. Tato plavby v sobě zahrnuje 2 malé okruhy na otevřené vodní ploše přehrady. Plavba trvá 40 minut.

Můžeme se držet předem domluveného scénáře. To znamená naplňování programu vyjížďky nebo volné pádlování a volná zábava. První plavba přináší spoustu nových impulsů a zážitků sama o sobě.

Cíl teambuildingové plavby: stmelení kolektivu, soustředění na jeden společný cíl a nezávazná relaxace spojená s moderním sportem. Tým je po této plavbě schopen se zúčastni jakéhokoli závodu v kategorii Fun.

Délka

Pozorovatel 10+50minut. Člen posádky 20+50minut. Teambuilding 30+40minut.

Lokalita

Sokolské koupaliště Brněnské přehrady – Rokle a zpět.

kraj Jihomoravský

Počet osob/cena

Pozorovatel 1 os. / 1390,- Kč

Člen posádky 1 os. / 2999,- Kč

Člen posádky 2 os. / 4800,- Kč

Člen posádky 4 os. / 8690,- Kč

Teambuilding 1 loď (10-21os.) / 15490,- Kč

Doprovod

Doprovod je možný pouze v místě vyplutí a návratu. Fotografování a filmování na přání zajišťujeme sami.

Sezóna/počasí

Konání je možné za každého počasí a teplot s výjimkou silného nárazového větru čí bouřky doprovázené blesky.

Balíček obsahuje

Trenér/instruktor, bubenice, kormidelník viz jednotlivé varianty. + zapůjčení pádla a protiskluzového sedáku (není u varianty pozorovatel), přítomnost záchranné vesty. Dračí triko s týmovým brandem a diplom o absolvování. Závěrečné hodnocení na břehu.

Balíček neobsahuje

Oblečení a vhodná obuv, nápoje a jiné občerstvení. Ručník, suché oblečení na převlečení.

Oblečení

Vybavení dle vlastního uvážení, volné.

Zdravotní stav a věkové omezení

Účastník musí být způsobilý vykonávat fyzické úsilí. Neplatí pro variantu Pozorovatel.

Plavecká zdatnost není nutná.

K balíčku je možné přiobjednat

Osobní památeční dřevěné, kanadské pádlo 1390,-.

Catering či absolventský večírek v areálu a klubovně loděnice.

Pro VIP zákazníky je možno pořídit letecké záběry z těsné blízkosti plující dračí lodě pomocí RC (dálkově řízené) helikoptéry v HD kvalitě 5000Kč.

Zajímavosti okolí

Nudistická pláž, hrad Veveří, Rokle.

Názory klientů

Klient

Zážitek jízda na dračí lodi
Zážitek jízda na dračí lodi

Sdílení na sociálních sítích:

Objednávka toho nejkrásnějšího zážitku

Objednavatel:

Cenu můžete upravit dle variant v nabídce.

Obdarovaný:

Zeleně označené položky jsou povinné.

Odesláním objednávky souhlasíte s všeobecnými obchodními podmínkami.

Další zajímavé servery v naší nabídce

Krásné pobyty

Krásné pobyty

Krásné pobyty v českých hotelech plných romantiky, odpočinku či wellness. Prožijte romantický víkend a zapomeňte na strasti všedních dní. Vyberte si z široké nabídky pobytů.

Překrásná dovolená

Překrásná dovolená

Pojeďte s námi na Překrásnou dovolenou! Nabízíme Vám zájezdy do mnoha letních destinací, zimních středisek a nejkrásnějších letovisek nejen v Evropě za skvělé ceny.

Paintball

Paintball

Chcete si pořádně zablbnout, střílet z paintballové zbraně a užít si kopu zábavy? Ano, domluvte si s přáteli paintballovou hru ve volné přírodě u Pardubic nebo u Hradce Králové!

Překrásné dárky

Překrásné dárky

Hledáte místo plné krásných a originální dárků. Vyzkoušejte Překrásné dárky, kde najdete levné i hodnotné dárky, stejně jako dárky pro speciální příležitosti. Prostě dárky, jež se Vám budou líbit.

Kontaktujte nás:

Jsme Vám k dispozici 7 dní v týdnu, 24 hodin denně.

Rapid & Smart s.r.o.

+420 606 761 294

info@krasnezazitky.cz

www.krasnezazitky.cz

Napište nám, co byste si přáli, co Vás zajímá nebo se s námi podělte o Vaše zážitky.

Žhavé zážitky na e-mail:

Zaregistrujte se pro zasílání novinek, tipů, slev a akcí.


Dárkový filtr:Počet přístupů: 212721
(Od 1.10. 2009)

High.CZ, powered by: Webmaker PHP Edition